varis-doğal
Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm
9 Haziran 2017
varis-doğal
Varise İyi Gelen Şifalı Bitkiler
19 Ağustos 2017

Evde Varis Tedavisi

varis-doğal

varis-doğal

Uzman Desteği Alın

Evde Varis Tedavisi

Evde varis tedavisi, evde bitkisel varis tedavisi evde varis kremi yapımı, varise iyi gelen egzersizler. Evde varis tedavisi yöntemleri hakkında makale.

Evde varis tedavisi hakkında herşeyi makalemizde bulabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize ulaşın.

Varis Hastalığı Nedir ?

Damarsal hastalıklar arasında en ciddi konuma sahip olan Varis, hem tehlikeli hemde tehlikesiz olduğu söylenebilir. Bu ayrımı yapmak için sorunun toplardamar genişlemesi yada kılcal damar problemi olup olmadığına bakılmalıdır.

Kapakçık bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkan toplardamar genişlemesi asıl sorun olup. Tedavi edilmediğinde şikayetleri artarak bacak yaralarına ve pıhtılaşmaya neden olmaktadır. Kılcal damar ise nedeni tam olarak tespit edilememiş olup, estetik yönden kötü görünüme neden olmaktadır.

Varis Tedavisi İçin Kullanılan Bitkiler

Rezene : Romatizma ve varis olan bölgelerde rezene son derece etkilidir. (kaynak:saglık com)

Hindiba : Deri kaşıntılarını, egzamaları ve temriyeleri iyileştirir. (kaynak:saglikaktuel com)

Servi Kozalağı : Basur, varis, ayak kokuları, ishaller, iç kanama ve çocukların yatağı ıslatmasına karşı kullanılır. (kaynak:bitkiseltedavi net)

Diş Otu : Kalp ve damar sağlığını koruyucudur. (kaynak:blog milliyet com tr)

Deve Dikeni : Varis hastalığına karşı da dahilen kullanılabilir. (kaynak:cosmoturk com)

At Kestanesi : Bacaklarda görülen variste dolaşımı düzenleyici ve ağrıları azaltıcı etki gösterir. (kaynak:atkestane wordpress com)

Şakayık : Aşırı kanamaları durdurucu özelliğe sahiptir. (kaynak:bitkicenter com)

Varis İçin Krem İçeriği

Çörek Otu Yağı : Varis ve vaskülit gibi damar ve kas hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:dogalvebitkisel com)

At Kestanesi Yağı : Kılcal damarların kanama ve çatlamasını iyileştirirken iç kanamanın geçmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Keten Tohumu Yağı : Kan dolaşımını hızlandırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Mersin Yağı : Kanamaları durdurur. (kaynak:yag gen tr)

Varise İyi Gelen Egzersizler

1 – Bir merdiven basamağına çıkıp topuklarınızı boşlukta kalacak şekilde ayaklarınızı en uca yerleştirin. Kendinizi ayak parmaklarınızda yükseltip, yavaşça topuklarınız merdivenden daha aşağı seviyeye gelinceye kadar alçaltın. Denge sağlayabilmek için tutunun.
Bu hareketi, 40 defa tekrarlayın. Bu hareket, baldırlarınızı gerip kaslarınızı çalıştıracaktır.

2 – Evde, ayak parmaklarınızın üzerinde yürüyün. Bu şekilde yürümeniz, baldırlarınızı daha iyi çalıştıracaktır.

3 – Aynı şekilde, topuklarınızın üzerinde yürüyün. Bu şekilde yürümeniz, ön bacak kaslarınızı ve ayak bileklerinizi kuvvetlendirecek, kan dolaşımı rahatlatacaktır.

4 – Sırtüstü yatıp ellerinizi kenarlarınıza veya poponuzun altına yerleştirin. Ayaklarınızı yerden kesip, dizlerinizi teker teker göğsünüze çekerek pedal çevirme hareketi yapın. Bu hareket, alt karın kaslarınızı da çok iyi çalıştırır.

5 – Sırtüstü yatıp ellerinizi kenarlarınıza veya poponuzun altına yerleştirin. Belinizi ve poponuzu yere bastırarak bir bacağınızı dikey şekle gelinceye kadar kaldırıp bu pozisyonda tutun. Yavaşça bacağınızı indirip diğerini kaldırın.
Bu hareket, bacaklardaki kan dolaşımını rahatlattığı gibi belinizdeki diskleri de rahatlatacaktır.

6 – Bu egzersizleri uyguladıktan sonra, bacaklarınızı düz duvara yaslayarak poponuzu iyice duvara yanaştırıp bu pozisyonda birkaç dakika dinlenin. Böylece kan dolaşımı rahatlayacaktır.

7 – Sırtüstü yere yatın. Bacaklarınızdan birini göğsünüze çekip dizinizin altından ellerinizle destekleyin. Bu pozisyonda birkaç saniye beklerken ayak parmaklarınızı mümkün olduğunca geri çekip ileriye ittirin. Yavaşça diğer bacağınıza geçin.
Bu hareketler, yavaşça ve hissederek yapılmalıdır.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.