Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu

varis-doğal
Varise İyi Gelen Şifalı Bitkiler
19 Ağustos 2017
Varis Bitkisel Tedavi Ahmet Maranki
13 Eylül 2017

Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu

Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu, varis için bitkisel yağ, varise bitkisel çözüm. İbrahim Saraçoğlu varis tavsiyeleri.

Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri hakkında yazılan bilgi amaçlı makale. Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu makaelsinde yer alan bilgi amaçlı sitemizde yer almaktadır. Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu tavisiyeleri makalenin devamında yer almaktadır.

Varis İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

İbrahim Saraçoğlu’ndan At Kestanesi ve Zeytinyağı ile hazırlanan mucizevi bir varis tedavi kürü.

Gerekli Malzemeler : 20 adet at kestanesi, 2 litre saf zeytinyağı.

Hazırlanışı : İlk olarak yapmanız gereken 20 adet at kestanesini soymak. Ardından at kestanelerini blender yardımı ile toz haline getirin. Toz haline gelmiş kestaneleri 2 litre zeytinyağının içerisine koyun ve 1 hafta bekletin.
Kullanımı : 1 hafta geçtikten sonra hazırladığınız bu karışımı varisli bölgelerinize aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak sürün.

 

Varis İçin İbrahim Saraçoğlu’ndan Diğer Bitkisel Tedavi Yöntemleri

1- Çoban çantası bitkisini taze olarak doğrayın ve bir kaba alın. Kabın içerisine çoban çantasının üzerini örtecek şekilde sirke koyun. 10 gün kadar güneşte bekletin. 10 gün sonra bu karışımı eldiven ile varisli bölgelerinize masaj yaparak her gün uygulayın.

2- Önceden kaynatılmış 1 bardak sıcak suyun içerisine 4-5 gram rezene ilave edin. 10 dakika kadar beklettikten sonra süzün ve günde 2-3 bardağa kadar içebilirsiniz.
3- 2 bardak suyun içerisine 4 kaşık koyun otu ilave edin. Ardından 20 dakika karışımı kaynatın. 20 dakika sonra posasını süzün ve posayı lapa haline getirin. Hazırladığınız lapayı varisli bölgelerinizi sürün.

4- 1 bardak kaynamış suyun içine 5 gram at kuyruğu bitkisi koyun. 10 dakika beklettikten sonra süzün ve gün içinde 2-3 bardak kadar içebilirsiniz. At kuyruğu bitkisinin faydaları ile ilgili detaylı bilgi için ayrıca Kırkkilit Otu, At Kuyruğu Çayının Faydaları başlıklı makaleye göz atabilirsiniz.

5- Ceviz ve fındık ağaçlarının kabuğunu kaynatın ve problemli bölgelerinize pamuk yardımı ile sürün.

Not: Yukarıda tarifini verdiğimiz tüm varis kürleri İbrahim Saraçoğlu’nun özel tarifleridir ve dönüşümlü olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca kürlerin içerisinde bulunan bitkilerden herhangi birine alerjiniz varsa o kürü uygulamamalısınız. Uzman kontrolünde kullanılması önerilir.

Varise İyi Gelen Bitkiler

Hindiba : Deri kaşıntılarını, egzamaları ve temriyeleri iyileştirir. (kaynak:saglikaktuel com)

At kestanesi : Çok faydalı olan at kestanesi, vücut için mucizevi bir tesir yaratmaktadır. Ağrı kesici ve hücre tazeleyici özelliğe sahip olan at kestanesi, özellikle bacaklarda görülen varislerin tedavisinde büyük rol oynar. (kaynak : varis gen tr)

Rezene : Romatizma ve varis olan bölgelerde rezene son derece etkilidir. (kaynak:saglık com)

Servi Kozalağı : Basur, varis, ayak kokuları, ishaller, iç kanama ve çocukların yatağı ıslatmasına karşı kullanılır. (kaynak:bitkiseltedavi net)

Şakayık : Aşırı kanamaları durdurucu özelliğe sahiptir. (kaynak:bitkicenter com)

Mersin Yağı : Kanamaları durdurur. (kaynak:yag gen tr)

Deve Dikeni : Varis hastalığına karşı da dahilen kullanılabilir. (kaynak:cosmoturk com)

Diş Otu : Kalp ve damar sağlığını koruyucudur. (kaynak:blog milliyet com tr)

Varis İçin Bitkisel Yağ

Çörek Otu Yağı : Varis, vaskülit gibi damar ve kas hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:dogalvebitkisel com)

At Kestanesi Yağı : Kılcal damarların kanama ve çatlamasını iyileştirirken iç kanamanın geçmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Keten Tohumu Yağı : Kan dolaşımını hızlandırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.