varis-doğal
Evde Varis Tedavisi
9 Haziran 2017
Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu
19 Ağustos 2017

Varise İyi Gelen Şifalı Bitkiler

varis-doğal

varis-doğal

Uzman Desteği Alın

Varise İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Varise İyi Gelen Şifalı Bitkiler, evde varis tedavisi, varise kesin çözüm, varise bitkisel kesin çözüm. Varise İyi Gelen Şifalı Bitkiler hakkında.

Varise İyi Gelen Şifalı Bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Varise İyi Gelen Şifalı Bitkiler hakkında yazılmış bilgiler makalenin devamında yer almaktadır. Varise iyi gelen şifalı bitkiler hakkında bilgiden önce kısaca varis hakkında bilgi verelim.

Varis Nedir

Damarsal hastalıklar arasında en ciddi konuma sahip olan Varis, hem tehlikeli hemde tehlikesiz olduğu söylenebilir. Bu ayrımı yapmak için sorunun toplardamar genişlemesi yada kılcal damar problemi olup olmadığına bakılmalıdır. Kapakçık bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkan toplardamar genişlemesi asıl sorun olup. Tedavi edilmediğinde şikayetleri artarak bacak yaralarına ve pıhtılaşmaya neden olmaktadır. Kılcal damar ise nedeni tam olarak tespit edilememiş olup, estetik yönden kötü görünüme neden olmaktadır.

Varise İyi Gelen Bitkiler

At kestanesi : Çok faydalı olan at kestanesi, vücut için mucizevi bir tesir yaratmaktadır. Ağrı kesici ve hücre tazeleyici özelliğe sahip olan at kestanesi, özellikle bacaklarda görülen varislerin tedavisinde büyük rol oynar. (kaynak : varis gen tr)

Hindiba : Deri kaşıntılarını, egzamaları ve temriyeleri iyileştirir. (kaynak:saglikaktuel com)

Rezene : Romatizma ve varis olan bölgelerde rezene son derece etkilidir. (kaynak:saglık com)

Servi Kozalağı : Basur, varis, ayak kokuları, ishaller, iç kanama ve çocukların yatağı ıslatmasına karşı kullanılır. (kaynak:bitkiseltedavi net)

Deve Dikeni : Varis hastalığına karşı da dahilen kullanılabilir. (kaynak:cosmoturk com)

Şakayık : Aşırı kanamaları durdurucu özelliğe sahiptir. (kaynak:bitkicenter com)

Mersin Yağı : Kanamaları durdurur. (kaynak:yag gen tr)

Diş Otu : Kalp ve damar sağlığını koruyucudur. (kaynak:blog milliyet com tr)

Varise İyi Gelen Bitkisel Yağlar

At Kestanesi Yağı : Kılcal damarların kanama ve çatlamasını iyileştirirken iç kanamanın geçmesini sağlar. (kaynak:faydalari com)

Çörek Otu Yağı : Varis, vaskülit gibi damar ve kas hastalıklarına iyi gelir. (kaynak:dogalvebitkisel com)

Keten Tohumu Yağı : Kan dolaşımını hızlandırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Varise iyi gelen şifalı bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Varise iyi gelen şifalı bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Varis Tedavi, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Varis tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.