varis-bitkisel
Bacakta Varis Bitkisel Tedavi
23 Şubat 2017
Suna Dumankaya Varis Tedavisi
1 Mart 2017

İbrahim Saraçoğlu Varis Tedavisi

Uzman Desteği Alın

İbrahim Saraçoğlu Varis Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu varis tedavisi, varise bitkisel kesin çözüm, İbrahim Saraçoğlu varis için lahana kürü. İbrahim Saraçoğlu varis tedavisi hakkında.

İbrahim Saraçoğlu varis tedavisi hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. İbrahim Saraçoğlu varis tedavisi hakkında makaledem önce varis hastalığı hakkında kısaca bilgi verelim.

Varis Nedir ?

Damarsal hastalıklar arasında en ciddi konuma sahip olan Varis, hem tehlikeli hemde tehlikesiz olduğu söylenebilir. Bu ayrımı yapmak için sorunun toplardamar genişlemesi yada kılcal damar problemi olup olmadığına bakılmalıdır. Kapakçık bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkan toplardamar genişlemesi asıl sorun olup. Tedavi edilmediğinde şikayetleri artarak bacak yaralarına ve pıhtılaşmaya neden olmaktadır. Kılcal damar ise nedeni tam olarak tespit edilememiş olup, estetik yönden kötü görünüme neden olmaktadır.

Varis Nedenleri ?

Yine yukarıda yer alan bilgilerde belirtildiği gibi kılcal damar nedenleri tam olarak tespit edilememiştir. Daha çok kadınlarda görülmesi nedeniyle kadınlık hormonları (Östrojen) ile alakalı olduğu düşünülmektedir. Asıl sorun olarak kabul ettiğimiz Toplardamar Genişlemesi ise teknik yönden tarif edecek olursak. Toplar damarlarda 5-10 cm aralıklarla bulunan ve kirli kanı geri kaçırmamakla görevli yapılardır. Çeşitli nedenlerle (genetik, meslek seçimi, hareketsiz yaşam) sonucu bu kapakçıkların bozulması ile ortaya çıkmaktadır.

Konuyu daha net anlayabilmek için kapakçıkları detaylıca anlamak gerekir. Alt başlıkta hemen bu bilgilere göz atalım.

İbrahim Saraçoğlu Varis Tavsiyeleri

Bu makalede yer alan kürler ”pufnoktalari net” sitesinden bilgi amaçlı alınmıştır.

Kür 1

Malzeme : 20 tane at kestanesi, 2 litre saf zeytinyağı.

Hazırlanışı : 20 tane at kestanesini soyup blenderden geçirip toz haline getiriyoruz. Yağın içine koyuyoruz ve bir hafta bekletiyoruz. Beklettikten sonra bu karışımı varisli bölgeye sürerek aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak uyguluyoruz.

Kür 2

Hazırlanışı & Uygulaması : Bir bardak suya 4 gr. rezene koyuyoruz. 10 dakika bekletip günde 2-3 bardak içiyoruz.

Kür 3
Hazırlanışı & Uygulaması : Çoban çantası bitkisini taze olarak doğrayıp bir kaba koyuyoruz. Üzerini örtecek kadar sirke koyup 10 gün güneşte bekletiyoruz. Daha sonra bu karışımı eldiven ile varisli bölgeye her gün masaj yapıyoruz.

Kür 4

Hazırlanışı & Uygulaması : 2 bardak suya 4 kaşık koyun otu bitkisi koyuyoruz ve 20 dakika kaynattıktan sonra posasını süzüp lapa haline getirerek varisli bölgeye uyguluyoruz.

Kür 5

Hazırlanışı & Uygulaması : Fındık ağacı kabuğu ile ceviz ağacı kabuğunu kaynatıp varisli bölgeye pamukla sürüyoruz.
1 bardak suya 5 gr. At kuyruğu bitkisi koyuyoruz. 10 dakika bekletip her gün 2-3 bardak içiyoruz.

Bu kürler dönüşümlü olarak uygulayabilir.

Uyarı: Bu bitkilerden herhangi birine alerjisi olanlar o kürü uygulamaması gerekmektedir.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.