İbrahim Saraçoğlu Varis Tedavisi
1 Mart 2017
varis-bitkisel
Varislere Bitkisel Çözüm
2 Mart 2017

Suna Dumankaya Varis Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Suna Dumankaya Varis Tedavisi

Suna Dumankaya varis tedavisi, Suna Dumankaya elma sirkesi ve karbonat, Suna Dumankaya varis için öneriler. Suna Dumankaya varis tedavisi hakkında.

Suna Dumankaya varis tedavisi önerileri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Suna Dumankaya varis tedavisi önerilerinden önce kısaca varis hakkında kısaca bilgi verelim.

Varis Nedir ?

Damarsal hastalıklar arasında en ciddi konuma sahip olan Varis, hem tehlikeli hemde tehlikesiz olduğu söylenebilir. Bu ayrımı yapmak için sorunun toplardamar genişlemesi yada kılcal damar problemi olup olmadığına bakılmalıdır. Kapakçık bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkan toplardamar genişlemesi asıl sorun olup. Tedavi edilmediğinde şikayetleri artarak bacak yaralarına ve pıhtılaşmaya neden olmaktadır. Kılcal damar ise nedeni tam olarak tespit edilememiş olup, estetik yönden kötü görünüme neden olmaktadır.

Varis Nedenleri ?

Yine yukarıda yer alan bilgilerde belirtildiği gibi kılcal damar nedenleri tam olarak tespit edilememiştir. Daha çok kadınlarda görülmesi nedeniyle kadınlık hormonları (Östrojen) ile alakalı olduğu düşünülmektedir. Asıl sorun olarak kabul ettiğimiz Toplardamar Genişlemesi ise teknik yönden tarif edecek olursak. Toplar damarlarda 5-10 cm aralıklarla bulunan ve kirli kanı geri kaçırmamakla görevli yapılardır. Çeşitli nedenlerle (genetik, meslek seçimi, hareketsiz yaşam) sonucu bu kapakçıkların bozulması ile ortaya çıkmaktadır.

Suna Dumankaya Varis Tedavisi Kürleri

Suna Dumankaya varis tedavisi kürleri sitemizde bilgi amaçlı yayınlanmaktadır. Suna Dumankaya varis tedavisi makalesi ”bitkikurleri com” isimli siteden alınmıştır. Sitemizin Suna Dumankaya ile ticari bağı yoktur.

Dumankaya Varis Tedavisi Kür 1

Bir bardak su içerisine 5 damla elma sirkesi ve 20 damla at kestanesi şurubu damlatılır. Hazırlanan bu varis kürü içilir.

Dumankaya Varis Tedavisi Kür 2

Sayın Suna Dumankaya içerisinde bol miktarda vitamin bulunan ve unutkanlığa da yararlı olan kivinin mevsiminde sık sık tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, Suna Dumankaya doğal varis tedavisi için mevsiminde düzenli bir biçimde olmak şartıyla. Her gün 3 tane kivi yenmesinin yararlı olacağını söylüyor.

Bacaklardaki sarkmalar için Sayın Suna Dumankaya, sıcak suda tuz eritilmesini. Bu karışımla ıslatılan havlunun sarkma olan bölgede 15 dakika kadar bekletilmesini öneriyor.

 

Uyarı: Bu bitkilerden herhangi birine alerjisi olanlar o kürü uygulamaması gerekmektedir.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.