varis-doğal
Varis Nasıl Geçer Şifalı Bitkiler
10 Mart 2017
Varis Tedavisinde Köpük Yöntemi
10 Mart 2017

Varis Lazer Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Varis Lazer Tedavisi

Varis lazer tedavisi, lazerle varis tedavisi ücreti, lazerle varis ameliyatı riskleri. Varis lazer tedavisi hakkında bilgi amaçlı yazılmış makale.

Varis lazer tedavisi hakkında bilgi amaçlı sitemizde yer alan makale. varis lazer tedavisi makalesi ”bacakvarisi com” sitesinden alınmıştır. Makalede yazanlar hakkında sitemizin sorumluğu yoktur.

Varis lazer tedavisi konusundan önce varis hastalığı hakkında kısaca bilgi verelim.

Varis

Damarsal hastalıklar arasında en ciddi konuma sahip olan Varis, hem tehlikeli hemde tehlikesiz olduğu söylenebilir. Bu ayrımı yapmak için sorunun toplardamar genişlemesi yada kılcal damar problemi olup olmadığına bakılmalıdır. Kapakçık bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkan toplardamar genişlemesi asıl sorun olup. Tedavi edilmediğinde şikayetleri artarak bacak yaralarına ve pıhtılaşmaya neden olmaktadır. Kılcal damar ise nedeni tam olarak tespit edilememiş olup, estetik yönden kötü görünüme neden olmaktadır.

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Tedavinin en önemli basamağı daha önceden ayakta yapılan ultrason inceleme ile tedavi edilecek damarların haritasının ortaya konmasıdır. Yapılan tedavi ameliyat değildir. Lazer tedavisi olarak adlandırılır. Ancak bu derideki kılcal varislere uygulanan lazerden çok farklı bir tedavidir.

Hastamızı işlem masasında aldığımızda ilk işimiz, işleme bağlı heyecan, korku ya da endişe olabilir diye damardan ilaç yaparak hastamızı rahatlatmaktır.

İşlem sırası uyumanız gerekmez, ama siz isterseniz uyutabiliriz.
Bacağın işlem için hazırlığı yapılır.

Ultrason kullanılarak, vücuda hiç kesi yapmadan iğne deliğinden damar içine girilir ve lazer fiberi (plastik ince tüp) yerleştirilir. Damar çevresine ek özel bir anestezi uygulanır. Bu anestezi, lazer tedavisinin daha da konforlu olmasını ve işlem sonrası ağrının azalmasını sağlar.

Lazerle fiberi damarın iptal edilecek tüm uzunluğunda çalıştırılır. Bu uzunluk 30-60 cm arasındadır.

Kapak yetmezliği olan büyük damar (genellikle safen toplardamarı) lazerle iptal edildikten sonra gerekirse ek köpük tedavisi uygulanır.  Köpük tedavisi büyük varis tedavisinde damar içi lazer yöntemine yardımcı bir tedavidir.

Her bir damarın lazer işlemi 10-15 dakika kadar sürer. Genelde bir ile dört arasında damar tedavi edilir. Tümü aynı seansta tedavi edilir. Ek olarak skleroterapi yapılırsa süre buna göre uzayabilir.

Genel olarak bir tedavi işlemi başından sonuna 30-60 dakika sürer.
Varis tedavisinden sonra ağrı kesici ilaçlar başınızı döndürebilir diye sizi biraz dinlendirebiliriz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.