varis-bitkisel
Varise Bitkisel Kesin Çözüm
8 Mart 2017
varis-doğal
Varislere Ne İyi Gelir
9 Mart 2017

Varise İyi Gelen Egzersizler

varis-tedavi

varis-tedavi

Uzman Desteği Alın

Varise İyi Gelen Egzersizler

Varise İyi Gelen Egzersizler, Feridun Kunak varis hareketleri, varis önleyici egzersizler. Varise İyi Gelen Egzersizler hakkında yazılmış makale.

Varise İyi Gelen Egzersiz Çeşitleri

Sırtüstü yatıp ellerinizi kenarlarınıza veya poponuzun altına yerleştirin. Ayaklarınızı yerden kesip, dizlerinizi teker teker göğsünüze çekerek pedal çevirme hareketi yapın. Bu hareket, alt karın kaslarınızı da çok iyi çalıştırır.

Bir merdiven basamağına çıkıp topuklarınızı boşlukta kalacak şekilde ayaklarınızı en uca yerleştirin. Kendinizi ayak parmaklarınızda yükseltip, yavaşça topuklarınız merdivenden daha aşağı seviyeye gelinceye kadar alçaltın. Denge sağlayabilmek için tutunun.
Bu hareketi, 40 defa tekrarlayın. Bu hareket, baldırlarınızı gerip kaslarınızı çalıştıracaktır.

Evde, ayak parmaklarınızın üzerinde yürüyün. Bu şekilde yürümeniz, baldırlarınızı daha iyi çalıştıracaktır.

Sırtüstü yatıp ellerinizi kenarlarınıza veya poponuzun altına yerleştirin. Belinizi ve poponuzu yere bastırarak bir bacağınızı dikey şekle gelinceye kadar kaldırıp bu pozisyonda tutun. Yavaşça bacağınızı indirip diğerini kaldırın.

Bu hareket, bacaklardaki kan dolaşımını rahatlattığı gibi belinizdeki diskleri de rahatlatacaktır.

Aynı şekilde, topuklarınızın üzerinde yürüyün. Bu şekilde yürümeniz, ön bacak kaslarınızı ve ayak bileklerinizi kuvvetlendirecek, kan dolaşımı rahatlatacaktır.

Sırtüstü yere yatın. Bacaklarınızdan birini göğsünüze çekip dizinizin altından ellerinizle destekleyin. Bu pozisyonda birkaç saniye beklerken ayak parmaklarınızı mümkün olduğunca geri çekip ileriye ittirin. Yavaşça diğer bacağınıza geçin.

Bu hareketler, yavaşça ve hissederek yapılmalıdır.

Bu egzersizleri uyguladıktan sonra, bacaklarınızı düz duvara yaslayarak poponuzu iyice duvara yanaştırıp bu pozisyonda birkaç dakika dinlenin. Böylece kan dolaşımı rahatlayacaktır.

Varise İyi Gelen Egzersizler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Varise İyi Gelen Egzersizler, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Varis tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Varis bitkisel tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.